Opinie

Poniżej znajdziesz zestawione przez Redakcję serwisu opinie z forów internetowych dotyczące jachtu Twister 800 i 800n. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi. Wszystkie wypowiedzi zostały zamieszczone w formie niezmienionej.

Na dole strony znajdziesz miejsce by zostawić swój komentarz. Zostaw swój komentarz i pomóż innym żeglarzom!

Twister 800 opinie

Ogolnie mozna powiedziec, ze jacht jest ‚narowisty’. Prowadzi sie podobnie do Tanga 730. Dla niedoswiadczonej zalogi raczej polecalbym cos spokojniejszego, wzglednie duza dawke rozsadku dla sternika. Warunki mieszkalne i miejsce w kokpicie dla 5 osob – OK. 

–Zbigniew Jatkowski, mazury info pl

Jest to jedyna powstała w ostatnich latach konstrukcja o której mogę śmiało powiedzieć, że jest ładna i podoba mi się.

–VA00, mazury info pl

to jedna z najszybszych łódek jakie można spotkać na Mazurach, daje dużo frajdy z żeglugi, ma dużo miejsca na i pod pokładem, ze wzgl na małe zanurzenie bez miecza podejdziiesz nim prawie wszędzie „na dziko”. niestety jak pisał admin jest narowista – czyli wymaga od załogi i sternika. na egzemplarzu który od kilku lat czarteruje (800n), musze refować grota od 3B, bo przechył i łopot liku luzowanego grota straszy moje dzieci:). zresztą ref to dobra praktyka – bezpiecznie i bez nadmiernego przechyłu odchodzisz tym, którzy się nie refują. po prostu opory przy duzym przechyle i luzowanie co chwile grota nie wpływa korzystnie na prędkość jachtu:) W przypadku załogi 5-6 dorosłych chętnych do balastowania na burcie granica refowania pewnie sie przesuwa, ale tego jeszcze nie spraktykowałem.

–tomtom, mazury info pl

jeśli pływałes na łódkach regatowych ,choć przez chwilę to łodż jest idealna

–piotr6 mazury info pl

jeszcze kilka lat temu przepływający obok Twister wzbudzał niemałe emocje. Nie wiedzieć dokładnie czemu od pewnoego czasu jachty na WJM ciągle rosną i jednostki które kiedyś były „krowami” stają się stalym elementem Mazur, tak tez jest z Twisterem. Co do pływania, bardzo fajnie pływa sie nią w przechyłach, wysokie burty zapewniają nam dużą stateczność, więc ciężko będzie go wywrócić. Jacht ma aspiracje regatowe 34m żagla pozwala nim popływać dosyć szybko, ale nie zapominajmy że tak czy inaczej to jacht rodzinno rekreacyjny. Co do sterowania, to steruje się podobnie jak każdym jachtem o tych wymiarach i tej masie, czyli przy silniejszym bajdewindzie trzeba nieraz użyć troche więcej siły niż to bywa na jednostkach mniejszych takich jak np: Sasanka 660. Kokpit bardzo duży, w zasadzie cala załoga może się w nim pomieścić, ale. No właśnie to co boli np w Tangu 780, boli i w Twisterze, mianowicie chodzi o podpórki pod stop, szczególnie kiedy stanie się na nie goła stopą. Kabina jest dość obszerna, w 7 osób w sumie ciasno miec nie będziecie, ale 6 to chyba optymalna liczba na ten jacht, jesli mnie pamięć nie myli to koje dziobowe są dość krotkie, więc tam powinno się skierować osoby najniższe. Jeśli był plywal z kolegami prawdopodobnie wziąłbym Twistera, jeśli płynął bym z rodziną pewnie wziąłbym Jokera 785. Mam nadzieje że nic nie pomyliłem, choć pływałem tym jachtem tylko 4 dni 2 sezony temu.

–Mirko zegluj net

Raptor ma jedna zasadniczą wadę: słabą komunikację między kokpitem a dziobem ale dzięki temu jest obszerniejszy we wnętrz. A Twister jest piękny, szkoda, że za duży dla mnie.

–Mabar sailforum pl

Bardzo przyjemnie się prowadzi, pływa ostro, potrafi pływać szybko, przy odrobinie wysiłku. stabilna. pływa tez przy słabych wiatrach. dla 6 osób zupełnie komfortowo. koja na rufie niska, ale za to obszerna (204 cm wzrostu mieści się z zapasem 🙂

–Mikołaj mjacht pl

my byliśmy w 8 osób 5 dorosłych , 3 dzieci. w sumie ok. ze względu na temperaturu, w nocy duszno ale to pewnie na wszystkich jachtach przy takiej pogodzie – komfortowo dla 6 osób

–Marcin mjacht pl

jacht jest super. pokochałam go po rejsie z Simem 😀 duży, przestronny a mimo to nie jest „krowiasty”. jak dla mnie ma tylko jedną wadę, wysoką wolną burtę, o czym trzeba pamiętać planując „parkowanie”. stawać dziobem do wiatru

–brożka sailforum pl

 


4 Responses to Opinie

 1. Adam Stasiak

  Bardzo fajna łódka którą mogę z czystym sumieniem polecić każdemu na Mazurach. Ja swoją przygodę z żaglami zacząłem od Tanga 730 i 780 po paru sezonach spróbowałem Twistera 800n i nie żałuje uważam że to idealny jacht do mazurskich warunków. 8 metrowa długość kadłuba to według mnie maks jak na nasze jeziora. Twister 800n jest złotym środkiem dla osób które chcą w dzień fajnie się bawić żeglując a w nocy wygodnie wyspać. Warunki mieszkalne są komfortowe dla 5 osób jednak 7 osobowa załoga nie odczuje dyskomfortu (warto szukać egzemplarzy z otwartą koję dziobową).
  Łódka jest trochę narowista – to prawda, jednak wystarczy trochę rozsądku i nieprzeceniania swoich umiejętności by dobrze i bezpiecznie bawić się z wiatrem. Warto trzymać się złotej zasady „jeżeli chodź raz przeszła Ci przez głowę myśl o refowaniu to najwyższy czas refować żagle”.

 2. Maciej

  Generalnie Twisterkiem pływa się znakomicie. Startując o godz. 14 z Rucianego przy słabiutkim wietrze dopłynęliśmy na Nidzkim aż do Jaśkowa, wróciliśmy i ok. drugiej w nocy stanęliśmy daleko na północ od Krzyży. Płynęliśmy we dwóch, i trzeba być dosyć czujnym, ale jest super. Jacht bardzo słucha się steru i jest łatwy w obsłudze. Z korbą do kabestanu jednoosobowe stawianie i kładzenie masztu jest zupełnie bezproblemowe. Twister 800 n – jacht, który polecam prawdziwym żeglarzom. Lamerzy niech pływają Tesami 🙂

 3. pyton

  Twisterem 800 pl świetnie się pływa sportowo. Jeśli jest nieco przeżaglowany, a maszt podniesiony, to już w ogóle jest rewelacja. Problem jest z balastowaniem, przy silnym wietrze przyda się kilku rosłych chłopa.
  W środku spoko, ale nie można powiedzieć, że ilość przestrzeni jest powalająca. Na pływanie zdecydowanie tak. Na hotel gorzej.

 4. samotny_sternik

  Zgadzam się z pytonem.. Jacht chodzi bardzo fajnie, szczególnie przy wietrze ok. 3 B, ale komfort to dla sześciu osób maks. W osiem to już jak szprotki bądź sardynki w za małej puszce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *